10 powodów dla których warto mieć dobrą księgową

10 powodów, dla których warto mieć dobrą księgową

W życiu każdego człowieka są dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki. Jeżeli o tym pierwszym decyduje wiele czynników, to już za podatki odpowiedzialne jest państwo, uchwalając akty prawne, my sami wybierając w jaki sposób zarabiamy pieniądze i jak się rozliczamy z podatków i najczęściej księgowa, która jest odpowiedzialna za ich poprawne obliczenie.

Wraz z rozwojem wolnego rynku przepisy prawne i podatkowe staja się coraz bardziej skomplikowane, a Ty zakładasz firmę i jesteś „zielony” w sprawach księgowości? Masz dużą wiedzę o przepisach i zastanawiasz się czy potrzebna Tobie pomoc księgowej?

Bez względu na to, na które pytanie odpowiedziałeś twierdząco przedstawiam 10 powodów, dla których warto pomyśleć i znaleźć swoją księgową.

1. Oddelegowanie księgowości to oszczędność czasu

Z czym mają problem przedsiębiorcy i nie tylko przedsiębiorcy? Z brakiem czasu!

Nowi klienci, pracownicy, dostawa towaru, obowiązki administracyjne, organizacyjne oraz obowiązki domowe, a dzień ma tylko 24h. Wg danych GUS przedsiębiorca spędza w miejscu pracy 43h tygodniowo – wg Forbesa – zdecydowanie więcej czasu. Należy bowiem doliczyć ten, który spędza także poza firmą. Można powiedzieć, że przedsiębiorca jest w pracy cały czas. Czy nie myślałeś kiedyś o swojej firmie nawet podczas urlopu?

Oddelegowanie obowiązków księgowo-kadrowych do biura rachunkowego pozwala zaoszczędzić cenne kilka godzin w miesiącu, dzięki czemu Ty masz go więcej dla siebie, rodziny lub firmy.

2. Kompleksowość usług księgowo-finansowych

Nowoczesne biuro rachunkowe nie tylko zadba o poprawność Twoich rozliczeń księgowych, kadrowych i bezpieczeństwo danych, ale także udostępni Wam program do wystawiania faktur oraz zaproponuje dodatkowe rozwiązania usprawniające funkcjonowanie Twojej firmy m.in. usługi finansowe.

Dzięki temu z Biurem Rachunkowym 4firm ubezpieczysz swój firmowy i prywatny majątek, znajdziesz leasing dla samochodu lub postarasz się o kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Wąsko wyspecjalizowani eksperci dobiorą najkorzystniejsze rozwiązania dla Twojego biznesu czy życia prywatnego, tak abyś czuł się z nimi bezpiecznie.

3.Księgowa odpowie na (prawie) każde twoje pytanie

Chcesz sprzedać produkty po raz pierwszy za granicę? Przyszło „dziwne” pismo z Urzędu Skarbowego?  Chcesz zatrudnić cudzoziemca, ale nie wiesz jakie wymogi musisz spełnić?

Z każdym takim pytaniem możesz zwrócić się do swojej księgowej z 4firm w ramach comiesięcznej usługi, która odpowie na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości, dzięki temu Ty jesteś spokojniejszy, a Twoja firma może sprawnie funkcjonować.

4. Bezpieczeństwo rozliczeń

Obawiasz się kontroli Urzędu Skarbowego? Kolejne zmiany w przepisach sprawiają, że denerwujesz się czy robisz wszystko z zgodnie z nimi? Dobra księgowa jest gwarancją bezpieczeństwa rozliczenia Twojej firmy, ale dla większej pewności sam możesz kontrolować księgową – nie bój się zadawać jej pytań, prosić o wydruki rejestrów.  Pamiętaj, że to Twoja firma i Ty jesteś za nią odpowiedzialny.

Księgową nie zostaje się z dnia na dzień. Zanim księgowa zacznie samodzielnie rozliczać firmy musi zdobyć odpowiednią wiedzę i nabrać doświadczenia, dzięki temu wiedza księgowej będzie znacznie większa niż Twoja na temat księgowości.

Te dwa czynniki pozwalają przedsiębiorcy mieć przekonanie, że ich księgowość jest prowadzona rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zespół Biura Rachunkowego 4firm stale się szkoli i kształci, tak aby świadczyć najwyższą jakość swoim klientom.

5. Księgowa zna sytuację Twojej firmy

Czujesz, że za dużo spraw jest na Twojej głowie ? Przerasta Cię kontrola nad dokumentami?

Skorzystaj z pomocy księgowej, która zna sytuację Twojej firmy. Księgowa mając co miesiąc dostęp do Twoich dokumentów może pomóc rozwiązać wiele spraw księgowych, kadrowych, a nawet organizacyjnych.

Dołącz do klientów 4firm i tak jak inni klienci poczuj, że księgowa “trzyma rękę na pulsie”.

6. Księgowa nadąża za przepisami

Żeby przeczytać wszystkie NOWE akty prawne w 2017 roku trzeba było poświęcić 3 godziny i 37 minut dziennie! Sporo czasu, prawda? Masz go aż tyle?
Czy też masz wrażanie, że przepisy są coraz bardziej skomplikowane? Odczuwasz dezorientację lub niepokój z tym związany?

Twoja księgowa, wyselekcjonuje te akty prawne, które dotyczą rozliczania Twojej firmy i przełoży je na zrozumiały język, tak abyś mógł je zastosować w firmie i mieć pewność, że Twój biznes funkcjonuje zgodnie z obowiązującymi przepisami.

7. Doświadczenia z innymi klientami, które księgowa może wykorzystać również w Twojej firmie

Biuro rachunkowe zazwyczaj rozlicza różne firmy, stąd ma różne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że sytuacja, która pojawiła się w Twojej firmie powtórzyła się w przeszłości w innej. Doświadczenie księgowej pozwoli rozwiązać ten problem sprawnie i skutecznie, dzięki temu oszczędzi Twój czas i sprawi, że unikniesz stresujących sytuacji.

8. Nowoczesne rozwiązania

Rozwój technologiczny jest zauważalny w każdej dziedzinie życie i oczywiście nie ominął księgowości. Systemy CRM, rozwiązania w chmurze, elektroniczne przechowywanie danych, program do fakturowania, to tylko niektóre z rozwiązań, które może zaproponować Tobie Biuro Rachunkowe 4firm, żeby usprawnić wzajemną pracę oszczędzając tym samym Twój i własny czas.

9. Księgowa – twój pierwszy PARTNER w biznesie

Naturalną rzeczą jest, że kiedy Twoja firma będzie się rozwijać, będziesz poszukiwał kolejnych firm do współpracy. Jednak na początku Twoim pierwszym partnerem jest księgowa. Nie traktuj księgowej jako zbędnego wydatku lub kogoś kto razem z Urzędem Skarbowym chce Cię oskubać ze wszystkich pieniędzy. Wręcz przeciwnie – konsultacja z nią może Tobie pomóc uniknąć zbyt wysokiego opodatkowania lub zapłacenia kar w przypadku niedopełnienia podatkowych obowiązków.

10. Na ile wyceniasz swój czas?

Księgowa jest według Ciebie za droga? Wyobraź sobie, że wykonujesz wszystkie te czynności powierzone księgowej samemu. Ile byś chciał sobie płacić za sumiennie wykonaną usługę?

Brak tagów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *