WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ GOSPODACZA W 3 KROKACH

Własna działalność gospodarcza w 3 krokach

Jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą nie wychodząc z domu, czyli własna działalność gospodarcza w 3 krokach

Masz pomysł na biznes: sklep internetowy, agencja marketingowa, produkcja ubranek dla dzieci, usługi sprzątające i chcesz go zrealizować?

Zanim oficjalnie otworzysz swoją firmę warto, wiedzieć z jakimi kosztami wiąże się utrzymanie firmy, czy będzie ona opłacalna. Należy przeanalizować czy znajdą się klienci, co robi konkurencja, czy posiadam wystarczające umiejętności. Nawet prosty biznes plan może jest niezbędny, by dobrze wystartować z biznesem. Można przetestować swój pomysł dzięki przepisom o działalności nierejestrowanej.

1. Zdecyduj jaką formę będzie miała twoja działalność

Od technicznej strony w pierwszym kroku zakładania działalności pomogą kody PKD, które klasyfikują rodzaje działalności. Na ich postawie decyduje się, co jest głównym elementem działalności. Dokonuje się też wyboru formy opodatkowania i metody ewidencji księgowej, które można zmienić w trakcie prowadzenia firmy.

Warto w tym miejscu skontaktować się z księgową, by wspólnie wybrać odpowiednią formę opodatkowania naszej nowej działalności. Dla niektórych najkorzystniejsze będą zasady ogólne, dla niektórych podatek w formie ryczałtu. Korzystnie wybrana forma opodatkowania pozwala przedsiębiorcy płacić mniejsze podatki, które mogą sięgać od kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złotych w skali miesiąca.

2. Załóż profil zaufany przy pomocy banku

Profil zaufany to narzędzie, dzięki któremu potwierdzamy swoją tożsamość w Internecie.
Najprościej i najszybciej profil zaufany zakłada się za pomocą bankowości internetowej, a każdy bank na swojej stronie internetowej posiada odpowiednią instrukcję. Proces nie wymaga dodatkowych dokumentów i jest bezpłatny, a Ty potrzebujesz jedynie mieć przy sobie własny telefon komórkowy niezbędny do autoryzacji.

3. Wypełnij wniosek CEIDG-1 przez Internet

Przy użyciu założonego profilu zaufanego należy zarejestrować się na stronie CEIDG. Kreator pomaga wypełnić wniosek CEIDG-1. Sprawnie przeprowadza Cię przez cały wniosek krok po kroku, a ewentualne błędy weryfikuje. Poprawnie przygotowany jest jednocześnie – zgłoszeniem do bazy REGON, do NIP, do ZUSu, tak aby oszczędzać nasz czas maksymalnie.

Jeżeli sam wniosek wyda się zbyt skomplikowany, warto poprosić księgową o pomoc. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z tym czy np. poprawnie zgłosiłeś się do “ulgi na start”.

Gotowy wniosek wyślij elektronicznie, a w ciągu kilku godzin zostanie nadany Tobie numer NIP i REGON.

PUNKT 4

Rozliczaj comiesięcznie swoją firmę w Biurze Rachunkowym 4firm, żeby mieć pewność poprawności rozliczeń, pomoc w razie pytań i dostęp do nowoczesnych rozwiązań księgowych.

Skontaktuj się z nami w wiadomości prywatnej, by zyskać pierwszego partnera w biznesie.

Brak tagów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *