Pensive businessman

Nowoczesna księgowość w Twojej firmie

„Nigdy nie widziałem swojej księgowej na oczy. Nawet nie wiem czy posiada swoje stacjonarne biuro. Dokumenty trzymamy w chmurze. Nic nie drukuję, rzadko chodzę do urzędów, bo księgowa nauczyła mnie załatwiać większość spraw przez Internet. Na dodatek ufam i polecam moją księgową innym przedsiębiorcom! Jak to?! „Nawet jej nie znasz” – można by zarzucić. Nie znam? – sprawdźcie jej i jej firmy social media – nie tylko dzieli się swoją wiedzą, ma wszystkie uprawnienia, ale jest fajnym człowiekiem!”

Kto korzysta z tradycyjnej księgowości?

Przez wiele lat biura rachunkowe funkcjonowały w tradycyjny sposób. Przynosiło się faktury, czasem się coś donosiło, odbierało się wypisane ręcznie polecenia zapłaty ZUS i podatku. Z pytaniem i pismem z Urzędu też szło się do biura. Księgowa zawsze była przecież w pracy, a jak się na nią popatrzyło to od razu było wiadomo, że zna wszystkie przepisy i jeszcze sztywno się ich trzyma.

Nadal istnieją biura, które tak funkcjonują i nie ma nic złego w tym. Szerokiej grupie przedsiębiorców to bardzo odpowiada, bo wolą na papierze, lubią pogadać z księgową czy „nie znają się na Internecie” 😉

Jak wygląda więc nowoczesna księgowość?

Jest elastyczna jak jej klienci. Do swoich dokumentów masz dostęp z każdego miejsca na świecie, tam gdzie sięga zasięg Internetu. Elastyczna, bo nie potrzebuje sterty segregatorów, kilogramów wydruków, żebyś Ty miał księgowość swojej firmy pod kontrolą.

Nowoczesna księgowość nie generuje zbędnych kosztów. Nie ma biura – nie musisz więc kliencie się do niego dokładać, nie jeździmy po dokumenty – nie lejemy zbędnego paliwa do baku.

Nowoczesna księgowość nie tylko oszczędza pieniądze, ale także czas. Nie oszukujmy się, że „muszę coś zawieźć do księgowej” albo „skoczę tylko do urzędu” może zamienić się w więcej niż godzinną wyprawę.

4firm nauczy Cię obsługiwać profil zaufany, wypełniać dokumenty na interaktywnych formularzach i wykorzystywać chmurę do przechowywania danych. Nie tylko oszczędzisz czas, ale także będziesz miał świetny kontakt z biurem, dzięki wykorzystaniu odpowiednich narzędzi.

Co z zaufaniem, bezpieczeństwem danych? Stoi za tym szereg ustaw, zabezpieczeń, które są tworzone przez prawników i informatyków całymi latami. O zaufaniu już wspominałam – ich wyznacznikiem są social media.

Nasza misja

Tym się właśnie kieruje się w swojej misji 4firm. Chcemy dostarczać przedsiębiorcom nowoczesne rozwiązania, wspierać ich nowoczesne biznesy. Jeżeli szukasz Biura Rachunkowego, które nadąża nie tylko za przepisami, ale także za rozwiązaniami technologicznymi – wypełnij formularz kontaktowy i porozmawiaj z naszym zespołem o Twoim potrzebach 😊

Brak tagów

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *